Челзи PTO од Про Gear & пренос

за нас – Челзи del Torrente, доведена до вас од страна на Про Gear & пренос

Добијат бесплатна проценка

Челзи PTO делови се донесени од страна на Про Опрема и пренос за да ви помогне да добиете на стручната служба треба.

Нашата компанија е основана во 1997. Ние сме биле одговорни за обезбедување на стручна служба, делови за продажба и поправка услуги, за нови, користени и повторно изграден PTOs камион и опрема. Имаме повеќе 20 години работно искуство во бизнисот. Ова е она што го правиме! Ние сакаме да им помогне на, добијат стручна помош ви треба, to get your Parker power take off for your truck and equipment up and running again.

Паркер Челзи е лидер на пазарот во Power полетување (PTO) производи за камионот и мобилни стручно пазари. Челзи PTOs се дизајнирани со широк спектар на внатрешна брзини, капацитетите на вртежниот момент и излезни опции да одговара со речиси сите управувано барања за опрема. Тие нудат комплетна линија на енергија полетувања , вклучувајќи леано железо 6-Болт, 8-Болт, 10-Болт, вал, Сплит-вратило и пред моторот се качи апликации.

Meet Our Team

Нашите експерти го правеле тоа за комбинација на повеќе 100 години. Заедно со солидна совети и експанзивна знаење, тие знаат како да го добие за вас, како е можно побрзо за да може да се вратат на работа.

Кристина
КристинаИзвршен асистент
Кристина игра клучна улога тука, во нашата работна сила, таа е со нас од 2002 и управува со ден-за-ден на канцеларијата. Претежно работи со сопственикот себе. Таа започна како делови тркач и одработил својот пат. Таа е позната како движење до жена и секогаш е подготвен да им помогне и да ги пронајдете одговорите ви се потребни. Не многу оди преку без Кристина знае за тоа и што е можно.
Дон
Донгосподар техничар
Дон има 31 години искуство и е со со Про Gear & пренос од 1999. Тој е ASE сертифициран мајстор техничар за средни и тешки камиони,. Тој се обучени од страна на RoadRanger академија во Eaton Fuller менувачи и е исто така експерт во Челзи поправка PTO. Кога ви треба помош во суспендирање на Вашиот менувачи del Torrente, Дон е експерт за да се јавите.
Павле
ПавлеГлавен менаџер
Нашите продажба доведе Павле го правеле тоа со години. Знаејќи секој дел внатре и надвор, тој брзо може да се идентификуваат вашиот del Torrente, или дел и се тоа да ви се врати нагоре и работи во ниеден момент станот!

Ние брод ширум светот!

Ние имаме 15 локации превозот подобро да ви помогнат во добивање на вашиот делови или del Torrente, е дадено како брзо како што им се потребни.

ние акции сервис и делови хидраулични пумпи за сите брендови, вклучувајќи Muncie, Bezares and Metaris PTO е.

Ние имаме PTO'S за следните преноси, Фулер, Eaton, Роквел, Мек, Spicer, Дана, ПТК, Челзи, Marmon Harrington, ZF, Isuzu, нов процес, Кларк, Борг Варнер, Ford, меѓународен, NAVSTAR, IHC, Oshkosh, FWD и Мерцедес.

Контакт со нас денес

Error: Contact form not found.