CHELSEA POWER полетување за стручно TRUCKS & ОПРЕМА

Chelsea Power Take Off for vocational trucks and equipment
Добие понуда Денес >>

Ние нудиме целосна линија на моќ полетување РЕШЕНИЈА ЗА АМЕРИКАНСКАТА, ЕВРОПСКАТА, И јапонски TRUCKS, Mobile и VOCATIONAL ОПРЕМА АПЛИКАЦИИ. PARKER Челзи е светски лидер во (POWER полетување) PTO'S.

Chelsea PTOs

Ако сте во потрага за нов моќ полетување или помош при идентификација, крстот референца или инсталација прирачници, we are here to help. Со стотици во парк PTO е ние сме во состојба да ги исполни сите ваши моќ полетување потреби. За повеќе информации јавете се 1 877-776-4600 бесплатниот.

Со 6-Болт, 8-Болт и конфигурации 10-завртки и леано железо изградба телото да се добие највисок издржливост и перформанси е можно. Можете да ја монтира на вашиот контра пренос вратило или пред тоа се качи на вашиот чудак вратило моторот.

Челзи моќ полетувањеЧелзи вентили беа развиени и специјално дизајниран за примена на контрола на ангажманот и исклучување на PTO дискови. Тие се изградени со широк спектар на внатрешна брзини, капацитетите на вртежниот момент и излезни опции да одговара со речиси сите управувано барања за опрема. Овие вентили може да биде или шасија- или панел-монтирани и се достапни со конектори и цевки, подготвени да се инсталира. карактеристики на PTO вклучуваат механички поместување, PowerShift, постојана промена опции се вклучени, прекумерна брзина контроли и прирабници за директна или далечински монтажа на хидраулични пумпи, компресори, пумпи за вода, product pumps and generators. Boasting a cast iron housing and tapered cone bearing on the output shaft, ќе добие висок рејтинг вртежен момент и долг живот. Maximum clearance under the truck is created by the space saving air shift cover. со повеќе 65 години на иновации инвестираше, резултатот е зголемување на ефикасноста со намалување на трошоците.

Челзи PTOЧелзи PTO апликации вклучуваат дампери, кран камиони, drywall камиони, wreckers, миксер камиони, работат на крик, или да ја стартувате вежба камион, камиони ѓубре, компактори, депонија приколки, пумпи и одење кат приколки, aerial lift trucks and tow and recovery to name a few. Кога ви треба вашиот камиони на власта ги исклучите системот за да одам на работа и да се направи во право, имаме решение што обезбедува ефикасност и перформанси треба, на Паркер Челзи моќ полетување, со најголема доверба бренд на пазарот.

Ние, исто така може да ви помогне со смена на проблеми вашата PTO проблем, no matter what you need to help you with your power take off, од продажбата на сервис и поправка или резервни делови и прирачници, ни даде на повик ќе биде драго да не 877-776-4600 или 407-872-1901.

Камион делови Магазин
КЛИКНЕТЕ ЗА CHELSEA PTO прирачници во PDF датотеки >

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >