Контактирајте со Челзи PTO Експертите Денес!

Контактирајте со Челзи PTOs од Про Gear & пренос

Please contact us when you need assistance with your Chelsea PTO. We have a very knowledgeable team of experts standing by to help you. Call or contact us with any questions. Можете да стигнете до експерти Челзи PTO, по телефон 877-776-4600 или 407-872-1901.

When you contact us be sure to have the following information:

1. број на пренос на модел.
2. Седи во седиштето на која страна ќе се качи на PTO. (Лево или десно, Врвот или на дното)
3. Како ќе се префрлат на P.T.O, (кабел, воздух, електричен, Вртливо)
4. Ќе се качи на пумпа директно на del Torrente, или ќе користите диск вратило.
5. Тип на камион ви се гради, (падам, ремонтна бригада, депонија Кревет, Пумпа за камиони итн)
6. Процент на брзината на моторот е потребно. (сооднос)
7. ГПМ ако е исто така потребен пумпа.
8. PTO големина излез вратило и видот. пример: 7/8"-13 шпонка, 1" 15 шпонка или 1-1 / 4 "круг приспособени вратило, и др.

Имаме широка попис на PTOs достапни од сите врвни производители, Ние акции Muncie, Fabco и Челзи PTOs и да ги направи достапни за брод во светот, today. посетете ја нашата веб-продавница за да ја видите нашата PTO инвентар, Ако не можете да најдете она што ви треба, ни даде на повик и можеме да ви помогнеме.

Ако ви треба помош идентификување на вашиот моќ полетување, или не можат да најдат на делот што го барате, ние сме желни да им помогне, submit your questions on the form above or call Chelsea PTO at 877-776-4600 или 407-872-1901. You can also access our collection of Челзи PTO прирачници делови, да помогне во идентификацијата на делови потребни за вашиот специфичен модел PTO.

  *Задолжителни полиња


  Про Опрема и Пренос Inc.
  906 St запад Гор. Орландо, ет. 32805.
  407-872-1901 или на бесплатниот 877-776-4600
  Дајте ни повик во секое време Пон – Пет 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне Est.
  Ние сме на располагање и среќни да ви помогнат со вашиот идентификација PTO делови или било која PTO смена на проблеми потреби може да имате.